4 Aralık 2023 Pazartesi

Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi’nde, Kutsal Sunu Ayini

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi’nde, Surp Badarak (Kutsal Sunu) Ayini’ne riyaset etti ve vaaz verdi. 

24 Eylül 2023 Pazar günü, Ortaköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Apostolik Kilisesi’ndeki Surp Badarak Ayini’ne Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. riyaset etti ve vaaz verdi. 

Patrikliğin yayınlardan sorumlu müdürü Rahip Hovagim Seropyan eli ile sunulan Surp Badarak’ta, Diyakos, kıdemli okuyucu ve okuyucular Rab’bin Sofrası’na hizmet ettiler. Diyakos Aret Pehlivanoğlu günün İncil okuma parçasını okudu ve Kutsal Kase’yi getirdi. 

Ortaköy Kilisesi vakfı yöneticileri ve inanlıların hazır bulunduğu ayinde İlahileri, Vartanants Korosu üyeleri, Lusi Kahvecioğlu yönetiminde ve kıdemli okuyucu Rober Doğanay’ın orgu eşliğinde seslendirdiler. 

Patrik Sahak II, Surp Badarak sırasında Ermenice ve Türkçe vaaz verdi. Vaazların ardından Rab’bin Duası okundu. Patrik Sahak II’nin yaptırdığı toplu tövbeden sonra Hağortutyun (komünyon) dağıtımına geçildi. 

Surp Badarak’ın ardından Rahip Hovagim’in İncil okuma parçasını okuması, Patrik Sahak II’nin kutsaması ve hep birlikte söylenen Rab’bin Duası ile tören son buldu. 

Kilise töreninin ardından Kilise salonunda Patrik Sahak II ve tüm inanlılar kahvaltı sofrasında ağırlandılar. 

Yenikapı Surp Tateos Partoğomeos Ermeni Kilisesi’nin Sevgi Sofrası

Yenikapı Surp Tateos Partoğomeos Ermeni Kilisesi'nin "Madağ"ı (Sevgi Sofrası), Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II riyasetindeki Surp...

İzmir’de Türkiye Efkaristiya Yılı’nın Açılışı

İzmir Aziz Yuhanna Katedral Bazilikası’nda 2 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de "Türkiye Efkaristiya Yılı’nın Açılışı" İzmir Başepiskoposu...

Endonezya’daki Devlet Daireleri Geçici İbadethane Olarak Kullanılabilecek

Endonezya Din İşleri Bakanı Yakut Cholil Qoumas, devlet dairelerinin azınlık gruplar tarafından geçici ibadethane olarak kullanılabileceğini bildirdi....

Silahlı Militanlar Hristiyanları Hedef Alıyor

Silahlı militanlar, Nijerya'nın Zamfara eyaletindeki Mutunji topluluğundan 100'den fazla kişiyi kaçırdı. Yerel kaynaklara göre, topluluk liderlerinden bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi