4 Ağustos 2021 Çarşamba

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

“No Ordinary Worship” ve “Hold Me Close” şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin, kuzeni tarafından yıllarca taciz edildiğini açıkladı. Bu tacizin cinsel yönelimini etkilediğini ancak şarkı söyleyebilme armağanına sahip olduğu için yaptıklarını bilerek gizlediğini söyledi. Şimdi vermiş olduğu bu tepkiye karşı çıkarak, yıllar önce bunu itiraf etmiş olmayı, böylece ihtiyacı olan yardımı alabilmiş olmayı diliyor.

Kelontae Gavin

Yaşam öyküsünü halka açma kararının Tanrı’nın onu değiştiriyor olması ve eylemleri hakkında onu suçlu buluyor olması nedeniyle olduğunu söyleyen Gavin, esasen işini sadece yüzeysel olarak yaptığını ve ne söylediğine gerçekten inanmadan Tanrı hakkında şarkı söylediğini de belirtti.

“Tanrı’ya birçok hediye veriyordum ama O’na kalbimi vermiyordum, ne yapmak istiyorsam onu yapıyordum. Kendimi yeni buldum. Umursamadım, bugün birçok umursamayan insan gibi. Onlar Tanrı’ya hizmet ediyorlar. Yaptığımız şeyleri Tanrı’nın yüceliği için yaptığımızdan ve yaşamımızın sözlerimize paralel olduğundan emin olmalıyız.”

Gavin, şimdi ise kilisenin herkesin karşılaştığı mücadeleleri açığa kavuşturmasını sağlamaya çalışıyor, böylece Mesih’in bedeninin üyeleri bir araya gelip birbirlerine yardım edebilsin, tıpkı İncil’in Hristiyanları buna çağırdığı gibi.

Kelontae Gavin, “Kadın erkek, pek çok insan yaptıkları ama fark etmedikleri şeyler için suçluluk ve utanç içinde yürüyorlar, Kilise bunun sadece bir meyve olduğunu bilmiyor. Bu tohum değil. Ortada olmuş olan bir şeyler var; Ruhsal olgunluğa erişmeden önce onlara cinsel olgunluk kazandırmış olan, karşılaşmak ya da deneyimlemek zorunda kalmış oldukları şeyler. Ama daha çok kişinin yaşam tarzına odaklandığımız için oturup sohbet etmek istemiyoruz. Hizmeti durduralım, mikrofonları keselim, ışıkları kısalım. Size kim dokundu ya da deneyiminiz ne? Bu şekilde mi hissediyorsunuz? Onun bu şekilde mi doğduğuna inanıyorsunuz? Hayır, bu şekilde doğmadınız, hayatında ‘Tamam, ben buyum’ dediğin bir şeyi kabul ettin. Ama bu senin adın değil. Bu senin kimliğin değil ve ben emin olmak istiyorum ki, eğer gerçekten hayatımdan zaferi alacaksan Tanrım, ben sadece İsa’nın çarmıha gerilişiyle alakalı olan hikayemi onlarla paylaşacağım” ifadelerini kullanarak taciz mağdurlarına umut olmaya çalışıyor. (CHL)

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi