19 Nisan 2021 Pazartesi

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow Organizasyonu, COVID-19 salgınına rağmen kısıtlamaların insan değerine son veremediğini ileri sürdü. Tebow, Twitter hesabında, “COVID birçok şeyi iptal edebilir ancak insanların değerini ve değerini yüceltmeyi iptal edemez” ifadelerini kullandı.

Tim Tebow

Hükümet kısıtlamalarını ihlal etmekten kaçınmak için, web sitesi “Night to Shine 2021’in Shine-Thru ve Virtual Night to Shine ile ev sahipliği yaptığını” belirtti. Örgüt, bunu tekrar yapmak için 2022’de kiliseleri kaydetmeyi planlıyor.

Night to Shine, aslında son altı yıldır olduğu gibi yüz yüze olmak üzere planlanmıştı, ancak koronavirüse karşı önlem almak üzere yapılan hükümet karantinaları nedeniyle, etkinliğe ev sahipliği yapmak için yeni bir yol bulmak zorunda kaldılar.

Tebow, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Dürüst olmak gerekirse, altı ay önce Night to Shine ile ilgili olarak tam olarak ne yapacağımızdan emin değildik. Ama bir şeyler yapmamız gerektiğini biliyorduk. Etkinliği tamamen iptal etmek asla bir seçenek değildi. Tüm hafta boyunca gerçekleşen Shine-Thru’dan, bu gece prömiyeri olan sanal deneyimine kadar, şimdi bu yılki etkinliği Tanrı’nın sevgisini daha önce olmadığı kadar fazla insana ulaştırmak için bir fırsat olarak görüyoruz.”

Yanıt olarak, dünyanın dört bir yanındaki kiliseler, benzeri görülmemiş kısıtlamaların ve düzenlemelerin olduğu bu zamanlarda etkinliği gerçekten özel kılmak için Tebow ile ortaklık kurdu. Ortak kilisesi olmayan tek kıta Avustralya’ydı, ancak Avrupa, Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu’daki birçok kilisenin hepsi balo gecesini düzenlemek için ortaklık yaptı.

Night to Shine web sitesinde yazılana göre, “Night to Shine, 14 yaş ve üzeri özel ihtiyaçları olan kişiler için Tanrı’nın sevgisine odaklanan unutulmaz bir balo gecesi deneyim.”

Web sitesinde geçmiş yıllara ait etkinliklerin birçok fotoğrafı ve video özetleri bulunmakta. Night to Shine, 7. yılına ulaştı ve 2022’ye kadar devam etmesi planlanıyor. (CHL)

Rus Rahip İntihar Etti

Rusya'nın Rostov şehrinin Metropolit sözcüsü Igor Petrovsky, RIA haber ajansının raporuna göre, Rostov-on-Don bölgesinden bir rahip ve...

Türkiye’nin İlk Gastronomi Köyü’nün Temelleri Atıldı

Türkiye'nin son Ermeni köyü olan Vakıflıköy'de Gastronomi Köyü'nün temelleri atıldı. Samandağ Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan ve belediyenin ortak...

Ortodoks Cemaati, Oruç Dönemini Kiliseden Uzak Geçiriyor

Kutsal Diriliş öncesindeki oruç döneminde gerçekleştirilen ‘Kutsal Ayinler’ salgın kuralları gereğince, Türkiye'deki tüm kiliselerde cemaatin kısıtlı katılımı...

Ermeni Apostolik Kiliselerinde ”Yeşil Pazar” Haftası

Türkiye Ermenileri Patrikliğinin, salgın önlemleri kapsamında aldığı, kiliselerde her türlü tören icrasının askıya alınması kararının ardından, hafta...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi