7 Mart 2021 Pazar

‘Bir Yılda Kutsal Kitap’ Çalışması Dijital Medya Listelerinde İlk Sırada

Katolik grup, Ascension Presents tarafından yürütülen ‘Bir Yılda Kutsal Kitap’ (The Bible in a Year)  adlı çalışma, Apple kullanıcıları arasında en popüler podcast* oldu.

Katolik rahip Friar Mike Schmitz tarafından sunulan podcast, 25 dakika uzunluğunda olup, rahibin Kutsal Yazı okumalarından ve teolojik öğretilerinden oluşuyor.

Podcast, 2020’de üç bölüm yayınlarken, gerçek anlamda 2021’de hizmete başladı. ‘Bir Yılda Kutsal Kitap’ çalışmasında öncelikle Yaratılış’ın bazı bölümlerine yer verildi. Ardından Eyüp, Mezmurlar ve Süleyman’ın Özdeyişleri yer aldı. Podcast, ana akım haber ajanslarının yanı sıra siyasi yorumcuları da geride bıraktı.

‘Bir Yılda Kutsal Kitap’ çalışması zirveye tırmanırken, Müjde’yi yaymaya çalışan bir Protestan hizmeti olan D-Group’a ait podcast 8 sıra gerileyerek en popüler 25. podcast oldu. 6 dakika uzunluğundaki,’The Bible Recap‘ adlı D-Group podcasti, Kutsal Kitap okumalarından ziyade Kutsal Yazılardaki bölümlerin özetini içeriyor.

Alexandra Desanctis

Ulusal bir haber dergisi olan National Review’dan Alexandra Desanctis, insanların Kutsal Kitap podcast’ini dinlemeye başlamasının nedeninin bölünmelerle dolu bir dünyada esenlik bulabilmek için haberlerden daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Desanctis, ‘‘İnsanlar, acı ve kargaşanın ortasında huzur ve istikrar için anlamlı ve ruhu dolduran bir gerçekliği özlüyor’’ dedi. (CHL)

Podcast, çoğunlukla dizi hâlindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle bildirim yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması.

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Kürtajın, Ulusal Ölüm İstatistiklerine Dahil Edilmesi İstendi

Rus Ortodoks Kilisesi’ne bağlı Sinodal Sosyal Hizmet ve Yardım Dairesi Anneliği Koruma Bölümü başkanı Maria Studenikina, kürtajı...

Madrid Başepiskoposluğu, İstismar Mağdurlarına Destek Verdi

Madrid Başpiskoposu, 2020'de 75'i doğrudan mağdur ve 10'u aile üyesi olmak üzere 85 istismar mağduruna destek hizmetleri...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi