7 Mart 2021 Pazar

İsa Mesih’i Kabul Eden Adam, Bir Hafta Sonra Öldürüldü

Uluslararası Hristiyan Kuruluşu (ICC), 41 yaşındaki Yusuf Kintu adındaki adamın, Hristiyanlığı benimsedikten sonra 7 Aralık’ta aşırılık yanlılarının saldırısı sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Uganda, Dolwe’deki Full Gospel Kilisesi’nin pastörü Andrew Nyanma, 30 Kasım’da Hristiyanlığı benimseyen Kintu’nun yeni inancı nedeniyle saldırıya uğradığını belirtti. Pastör, ”Birkaç kez inanç üzerine konuşmuştuk. Din görevlisiydi, ancak diğer insanların inancına saygı duyuyordu. O gün sakin ve anlayışlıydı. İsa’nın neden Baba’ya giden tek yol olduğunu açıklamamı istedi. Ardından günahlarından tövbe etti ve İsa Mesih’i izlemeye karar verdi” dedi.

Hristiyanlığı benimsedikten üç gün sonra eşi, iki küçük çocuğuyla birlikte evden ayrıldı ve babasının evine yerleşti. Kintu’nun yeni kararı kendisini tanıyanları öfkelendirdi ve yerel halktan oluşan bir grubun saldırısına uğradı.

Tanıkların ICC’ye yaptığı açıklamada, ”Yerel halk Hristiyanlığı benimsemesi nedeniyle Yusuf’a öfkelendi. Acımasızca dövülen Yusuf baygınlık geçirdi. Çocukları Pastör Andrew’in gelip onu hastaneye götürene kadar babalarına yardım edemedi” denildi. Ağır yaralanan Kintu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Uganda’da Hristiyanlara yönelik acımasız eylemler giderek artıyor. CBN News, geçen ay bir pastörün ve iki Hristiyan çocuğun aşırılık yanlıları tarafından öldürüldüğünü bildirdi.

Geçen Eylül ayında, 13 yaşındaki bir Hristiyan kız ve 11 yaşındaki erkek kardeşi kaçırılarak kurban edilmesi için bir büyücüye satıldı. Uganda’da çocukların kurban edilmesi yaygın bir sorun olması nedeniyle hükümet gerekli önlemleri almaya çalışıyor. (CBN)

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

AB Türkiye Delegasyonu Üyeleri, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 4 Mart Perşembe günü, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Handrut başkanlığındaki Avrupa Birliği (AB)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi