21 Nisan 2021 Çarşamba

Filipinli Episkoposlardan İnfazlara İtiraz

Katolik Episkoposlar, Filipinler’deki uyuşturucu kaçakçılarının toplu infazını kınadı. Filipin Devlet başkanı Rodrigo Duterte tarafından başlatılan toplu idam kararını, yerel halkın bu tür toplu ölümlere sessiz kalmaması için çağrısında bulundular.

Filipinli Katolik Episkoposlar, uyuşturucu kaçakçılarına karşı Filipin Devlet başkanı Rodrigo Duterte tarafından başlatılan toplu idam kararını kınayıp, yerel halkın bu tür toplu ölümlere sessiz kalmaması için çağrıda bulundular.

Katolik Episkoposlar, ‘‘Bir insanın ölümüne göz yummak, işlenen cinayete ortak olmaktan farksızdır’’ açıklamasını yaparak Papa Françesko’nun Uluslararası Ceza Mahkemesi aracılığı ile infazların durdurulması adına bir soruşturma açmasını talep ettiler. Katolik din adamları, Filipin’de birçok insanın uyuşturucu kaçakçılığı yaptığına dair, doğruluğu araştırılmadan öldürüldüğünü ifade ettiler.

Daha önce Filipin hükümeti, infaz kararı verilen kişilerin dosyalarının tekrar gözden geçirileceğini duyurmuş, fakat Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte yapılan tüm açıklamaları göz ardı ederek uyuşturucu kullanıcılarına ve satıcılarına karşı olan mücadeleyi bırakmayacağını vurgulamıştı.

Birleşmiş Milletlerin elindeki bilgilere göre; 30 Haziran 2016 tarihinde Duterte’nin iktidara gelmesinden sonra uyuşturucu satıcıları oldukları iddia edilen 6 bin kişinin öldürüldüğünü açıkladı.(Olga Daşcinscaia)

Haitili Episkoposlar, Katolik Rahiplerin ve Rahibelerin Kaçırılmasını Kınadı

Pazar günü Haiti'de yedi Katolik rahip ve rahibe fidye için kaçırıldı.Beş rahip ve iki rahibe başkent Port-au-Prince...

Jamaika Kilisesi’ne Kadına Yönelik Şiddet Uygulamalarına Karşı Çağrı

Batı Hint Adaları Başepiskoposu Howard Gregory, Jamaika'daki Kiliseyi, bazı uygulamalarının kadınlara yönelik şiddeti meşrulaştırmak için kullanıldığını kabul...

Katolik Kilisesi Yoksulların ve Savunmasızların Hizmetinde

Etiyopya'daki Katolik Kilisesi, Sosyal ve Kalkınma Komisyonu aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmaya çalışıyor. Komisyon geçen yıl ülkenin...

George Floyd Davasında Karar Açıklandı

ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesiyle ilgili davada eski polis Derek Chauvin, hakkındaki 3 suçlamanın tamamından suçlu bulundu.ABD'nin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi