8 Mart 2021 Pazartesi

Kadasetli Patrik Sahak II., Bakırköy Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayinine Riyaset Etti

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. 09 Ağustos Pazar günü, Bakırköy Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayinine riyaset etti. 

Türkiye Ermenileri Apostolik Kiliseleri, salgın dönemi sonrası, yeni normal şartlarında alınan önlemlere uyarak, ayinlere ve aynı zamanda Patrikliğin sosyal medya hesabı Facebook sayfasından kutsal sunu ayini ve vaaz yayınlarına devam ediliyor.

09 Ağustos Pazar günü de, Din görevlisi bulunan Ermeni Apostolik Kiliseleri’nde Kutsal Sunu ayinleri gerçekleştirildi ve Lübnan’da yaşanan patlamada hayatını kaybedenler için Hokehankist (Ayin-i Ruhani) duaları okundu. 

Bakırköy Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’ndeki Kutsal Sunu ayinini Peder Şahen Uhanyan gerçekleştirirken, Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II de ayine riyaset etti ve vaaz verdi. Vaazında, kiliselerde bu günün kutsal kitap okuma bölümü olan Markos 2:3 ten, dört arkadaşın bir felçliyi İsa Mesih’e getirmeleri ve gerçekleşen mucize üzerine konuştu. 

Kınalıada Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi’ndeki Kutsal Sunu Ayinini ise, Adalar din görevlisi Rahip Harutyun Damatyan sundu. Ayin sonunda Lübnan’daki patlamada hayatını yitirenler için Hokehankist duaları okundu. Ardından, Rahip Damatyan günün okuma parçası “Bu arada O’na dört kişinin taşıdığı felçli bir adamı getirdiler” (Markos 2:3) üzerine verdiği vaazda, İsa Mesih’in Tanrısal sözlerinin kuvvetini hatırlattı. 

Ayrıca, 05 Ağustos Çarşamba gerçekleşen ve 09 Ağustos Pazar günü, Türkiye Ermenileri Patrikliği’nin Facebook hesabından yayınlanan Kutsal Sunu Ayinini ise Kıdemli Patrik Kevork Çınaryan gerçekleştirdi. Ardından Kadasetli Patrik Sahak II. Ermenice ve Türkçe olarak vaazlar verdi. Türkçe vaazına Markos 2:3’ü okuyarak başladı ve buradaki felçliyi, İsa Mesih’in huzuruna getiren dört kişinin imanı, umudu ve sevgisi üzerine konuştu. Bu mucizede, o dört kişinin imanının önemini dile getirdi. 

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi