23 Haziran 2021 Çarşamba

Kadasetli Patrik Sahak II., Bakırköy Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayinine Riyaset Etti

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. 09 Ağustos Pazar günü, Bakırköy Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nde Kutsal Sunu Ayinine riyaset etti. 

Türkiye Ermenileri Apostolik Kiliseleri, salgın dönemi sonrası, yeni normal şartlarında alınan önlemlere uyarak, ayinlere ve aynı zamanda Patrikliğin sosyal medya hesabı Facebook sayfasından kutsal sunu ayini ve vaaz yayınlarına devam ediliyor.

09 Ağustos Pazar günü de, Din görevlisi bulunan Ermeni Apostolik Kiliseleri’nde Kutsal Sunu ayinleri gerçekleştirildi ve Lübnan’da yaşanan patlamada hayatını kaybedenler için Hokehankist (Ayin-i Ruhani) duaları okundu. 

Bakırköy Dzınunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’ndeki Kutsal Sunu ayinini Peder Şahen Uhanyan gerçekleştirirken, Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II de ayine riyaset etti ve vaaz verdi. Vaazında, kiliselerde bu günün kutsal kitap okuma bölümü olan Markos 2:3 ten, dört arkadaşın bir felçliyi İsa Mesih’e getirmeleri ve gerçekleşen mucize üzerine konuştu. 

Kınalıada Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi’ndeki Kutsal Sunu Ayinini ise, Adalar din görevlisi Rahip Harutyun Damatyan sundu. Ayin sonunda Lübnan’daki patlamada hayatını yitirenler için Hokehankist duaları okundu. Ardından, Rahip Damatyan günün okuma parçası “Bu arada O’na dört kişinin taşıdığı felçli bir adamı getirdiler” (Markos 2:3) üzerine verdiği vaazda, İsa Mesih’in Tanrısal sözlerinin kuvvetini hatırlattı. 

Ayrıca, 05 Ağustos Çarşamba gerçekleşen ve 09 Ağustos Pazar günü, Türkiye Ermenileri Patrikliği’nin Facebook hesabından yayınlanan Kutsal Sunu Ayinini ise Kıdemli Patrik Kevork Çınaryan gerçekleştirdi. Ardından Kadasetli Patrik Sahak II. Ermenice ve Türkçe olarak vaazlar verdi. Türkçe vaazına Markos 2:3’ü okuyarak başladı ve buradaki felçliyi, İsa Mesih’in huzuruna getiren dört kişinin imanı, umudu ve sevgisi üzerine konuştu. Bu mucizede, o dört kişinin imanının önemini dile getirdi. 

DSÖ: Yoksul Ülkelere Dağıtılan Aşılar Tükendi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) COVAX kapsamında yoksul ülkelere dağıtılmak için sağlanan aşıların tükendiğini duyurdu.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ),...

Noel Baba, Demre’de Gecikmeli Olarak Anıldı

Dünyada 'Noel Baba' olarak tanınan 'Aziz Nikolaos', mezarının bulunduğu Antalya'nın Demre ilçesinde anıldı. Her yıl ölüm yıl...

Van’daki Saint Thomas Ermeni Manastırı Kaderine Terk Edildi

Van Gölü’ne karşı ihtişamlı güzelliğiyle bilinen Saint Thomas Ermeni Manastırı, bakımsızlıktan ve ilgisizlikten yok olma tehlikesiyle karşı...

Papa Françesko: ‘‘Küçük Gıda Üreticilerine Yardım Edin’’

Papa Françesko, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dünyanın küçük gıda üreticilerine yardım etmek için daha fazlasını yapması gerektiğini...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi