3 Haziran 2023 Cumartesi

Kutsal Kitap Uygulaması’nın İndirilme Sayısı 500 Milyona Ulaştı

YouVersion Kutsal Kitap Uygulaması’nın dünya çapında indirilme sayısı 500 milyona ulaştı. Kutsal Kitap uygulaması, bu sayıya ulaşan tek dini uygulama oldu.

13 yıldır kullanılan uygulama, 2008 yılında iOS App Store’da yalnızca 200 ücretsiz uygulamadan biri olarak piyasaya sürüldü ve hızla popülerlik kazanarak iPhone’un ilk çıkış döneminde en çok indirilen Kutsal Kitap uygulaması haline geldi.

Life.Church tarafından yayınlanan habere göre, 2021’de şimdiye kadar, 2020’ye göre yüzde 21 ve 2019’a göre yüzde 56 artış yaşanarak yaklaşık 64 milyar Kutsal Kitap bölümü okundu veya dinlendi. Life.Church, uygulamanın 500 milyon cihazda indirildiğini söyledi.

YouVersion kurucusu Bobby Gruenewald, ‘‘Bazı insanlar Kutsal Kitap’a olan ilginin azaldığını iddia etse de, 500 milyonluk indirilme sayısı bunun aksini gösteriyor. Tanrı Sözü, güncelliğini koruyor ve yaşamları değiştirme gücüne sahip. Bu yüzden bu önemli anı kutlamaktan heyecan duyuyoruz. Sadece sayının büyüklüğü için değil, her indirilme aşamasında birinin Tanrı ile daha yakından bir ilişki yaşama şansını yakaladığı için heyecanlıyız’’ dedi.

YouVersion uygulaması, Kutsal Kitap’ın 1.760’tan fazla dilde 2.600 versiyonunu içermektedir. YouVersion ekibi, yayıncıların ve Kutsal Kitap topluluklarının desteği ile Kutsal Kitap çevirilerini tamamladığında derhal okuyucuların hizmetine sunuyor. Web sitesi, ‘‘Uygulama aracılığıyla dünya çapında Tanrı aktif olarak iş başında’’ dedi.

YouVersion ekibi, uygulamanın indirilme sayının 1 milyara ulaşmasını hedefliyor. Gruenewald, ‘‘Son yıllarda, Tanrı’nın YouVersion aracılığıyla hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını yaptığını gördük. Uygulama katlanarak büyüyerek dünya çapında insanlara ulaştı. Milyonlarca yaşamın değişmesiyle yeni olasılıkları görmeye olan inancımız arttı. Bunun YouVersion için sadece bir başlangıç olduğuna inanıyoruz. Yeni bir vizyona sahibiz. Pastörlere ve kilise liderlerine daha iyi hizmet vermek için 2022’de yeni özellikleri kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz’’ dedi. (CHL)

‘‘Yaratılış’ın Korunması için Dünya Dua Günü’’

Gezegenimiz için Adalet, İnsanlık için Barış DemektirLaudato si' Hareketi'nin Genel Müdürü Tomas Insua, Yaratılış'ın Korunması için Dünya...

Hristiyanlara Yönelik Saldırıların Ardından İç Savaş Korkusu

Hindistan'ın kuzeydoğusunda Hristiyan toplumuna karşı haftalardır devam eden şiddet olaylarının iç savaşa yol açmasından endişe ediliyor.Manipur eyaletindeki...

Titanik’in Kayıp Hazineleri Ortaya Çıktı

111 yıl önce batan Titanik'in enkazından elde edilen yeni görüntülerde Megalodon köpekbalığı dişinden yapılmış altın bir kolye...

İskenderun Katolik Kilisesi’nde Pentikost Ayini

“Bizi Bir Arada Tutan, Kutsal Ruhtur!”Paskalya Bayramı’ndan sonraki 50’inci günde, “Kutsal Ruh’un Havarilerin Üstüne Dökülüşünün” kutlandığı “Pentikost...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi