2 Aralık 2021 Perşembe

Kutsal Kitap Uygulaması’nın İndirilme Sayısı 500 Milyona Ulaştı

YouVersion Kutsal Kitap Uygulaması’nın dünya çapında indirilme sayısı 500 milyona ulaştı. Kutsal Kitap uygulaması, bu sayıya ulaşan tek dini uygulama oldu.

13 yıldır kullanılan uygulama, 2008 yılında iOS App Store’da yalnızca 200 ücretsiz uygulamadan biri olarak piyasaya sürüldü ve hızla popülerlik kazanarak iPhone’un ilk çıkış döneminde en çok indirilen Kutsal Kitap uygulaması haline geldi.

Life.Church tarafından yayınlanan habere göre, 2021’de şimdiye kadar, 2020’ye göre yüzde 21 ve 2019’a göre yüzde 56 artış yaşanarak yaklaşık 64 milyar Kutsal Kitap bölümü okundu veya dinlendi. Life.Church, uygulamanın 500 milyon cihazda indirildiğini söyledi.

YouVersion kurucusu Bobby Gruenewald, ‘‘Bazı insanlar Kutsal Kitap’a olan ilginin azaldığını iddia etse de, 500 milyonluk indirilme sayısı bunun aksini gösteriyor. Tanrı Sözü, güncelliğini koruyor ve yaşamları değiştirme gücüne sahip. Bu yüzden bu önemli anı kutlamaktan heyecan duyuyoruz. Sadece sayının büyüklüğü için değil, her indirilme aşamasında birinin Tanrı ile daha yakından bir ilişki yaşama şansını yakaladığı için heyecanlıyız’’ dedi.

YouVersion uygulaması, Kutsal Kitap’ın 1.760’tan fazla dilde 2.600 versiyonunu içermektedir. YouVersion ekibi, yayıncıların ve Kutsal Kitap topluluklarının desteği ile Kutsal Kitap çevirilerini tamamladığında derhal okuyucuların hizmetine sunuyor. Web sitesi, ‘‘Uygulama aracılığıyla dünya çapında Tanrı aktif olarak iş başında’’ dedi.

YouVersion ekibi, uygulamanın indirilme sayının 1 milyara ulaşmasını hedefliyor. Gruenewald, ‘‘Son yıllarda, Tanrı’nın YouVersion aracılığıyla hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını yaptığını gördük. Uygulama katlanarak büyüyerek dünya çapında insanlara ulaştı. Milyonlarca yaşamın değişmesiyle yeni olasılıkları görmeye olan inancımız arttı. Bunun YouVersion için sadece bir başlangıç olduğuna inanıyoruz. Yeni bir vizyona sahibiz. Pastörlere ve kilise liderlerine daha iyi hizmet vermek için 2022’de yeni özellikleri kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz’’ dedi. (CHL)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi