7 Mayıs 2021 Cuma

Rap Yıldızı ve Mega Kilise Pastörü’nden 55 Bin Kişilik İbadet

TMZ adlı magazin haber sitesine göre, Joel Osteen’in 40 bin kişilik Mega Kilisesi Kanye West için yeterince büyük değil. Haber sitesi, ikilinin, Houston Mega Kilise’deki son ibadetten sonra, daha büyük bir etkinlik planladığını, bu kez yaklaşık 55 bin kişilik Yankee Stadyumu’nu doldurmayı düşündüklerini açıkladı.

Joel Osteen ve Kanye West

Aynı haber sitesi, Osteen’in New York’ta ‘Umut Gecesi’ adlı etkinliği planladığını ve Kanye West’in de özel konuk olacağını iddia etti. ‘Umut Gecesi’, Osteen tarafından ABD’de ve bazen yurtdışında her yıl düzenlenen bir turne etkinliği.

Müzik tarihinin en büyük rapçilerinden birinin, Amerika’nın en büyük kiliselerinden birinin pastörüyle eşleşmesi çok büyük bir sürpriz olmadı. 

Houstan’daki Lakewood Kilisesi’ne kendi kilise korosuyla gelen West, Hristiyanlığa gelişi ve manevi yolculuğu hakkında paylaşımda da bulundu. 

Hayattaki yeri hakkında iyimser olduğunu söyleyen West, Tanrı’ya hizmet ettiğine değinerek, Yeşaya 54:17’de yer alan, ‘Ama sana karşı yapılan hiçbir silah işe yaramayacak, mahkemede seni suçlayan her dili suçlu çıkaracaksın. RAB’be kulluk edenlerin mirası şudur: Onların gönenci bendendir diyor RAB’ sözlerini vurguladı. 

Başarılı bir rapçi olmanın cazibeli yönleri hakkında da konuşan West, ‘‘Şöhrete, paraya ve güce sahip olduğunuzda, Şeytan sizi güçlü olduğunuza inandırmaya başlar. Tanrı’ya hizmet ettiğinizde, yaşamda başarılı olamayacağınız anlamına geliyormuş gibi hissetmeye başlarsınız’’ dedi.

Ünlü rapçi sözlerini, ‘‘Şeytan, bütün iyi yönetmenleri, müzisyenleri, sanatçıları, tasarımcıları ve iş adamlarını çaldı ve kendisi için çalışmalarını istedi. Oysaki zaferi, İsa kazandı. Sizlere geçmiş hatalarımdan bahsettim. Şimdi ise, Tanrı’ya hizmet ediyorum’’ diyerek sonlandırdı. (CT)

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Kilise Topluluklarındaki Ailelere, Kardeş Evlat Edinme Çağrısı

Yeni rakamlar, İngiltere'de evlat edinilmeyi bekleyen 2 bin çocuğun yaklaşık yarısının iki veya daha fazla kardeşi olduğunu...

Kilise Liderlerinden Aşı Pasaportlarına Karşı Mektup

İngiltere'de 1000'e yakın kilise lideri, aşı pasaportlarının uygulanmasına karşı çıkan açık bir mektup derledi.İngiltere Başbakanı Boris Johnson...

Kilise Liderleri, Daha İyi Aşı Dağıtımı Çağrısında Bulundu

Kilise liderleri, koronavirüs aşısının daha iyi üretilmesi ve dağıtılması çağrısında bulundu.Aralarında eski Canterbury Başepiskoposu Dr. Rowan...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi