19 Nisan 2021 Pazartesi

Romanya Başepiskoposluğu Bağımlılara Tedavi Merkezi Açıyor

Romanya Dorna’dan Yardımcı Episkopos Damaschin, Suceava Başepiskoposluğu ve Radauti’de bir bağımlılık tedavi merkezi kurulmasını önerdi.

Öneri, 8 Mart 2021’de Başepiskoposluk başrahipleri ve ruhani babalarının Synaxis’i (Meclis) sırasında yapıldı.

Suceava Başepiskoposunun yardımcısı, bağımlılıkları iyileştirme aşamaları hakkında konuştu. Kroniklik olduğu andan itibaren, İtiraf ile özel tıbbi tedavi arasında işbirliğine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Bu bağlamda, Başepiskoposluk’un sitesindeki raporlarına göre, Ekselansları bağımlılıkların tedavisi için bir merkez kurulmasını önerdi. Synaxis, Suceava’nın Başpiskoposluk Merkezindeki Başepiskopos Pimen Salonu’nda gerçekleşti ve teması, “Keşiş ve manastır yaşamındaki ruhani baba; çağdaş dünyanın zorlukları karşısında manastırlardaki ruhani baba” idi.

Başepiskopos Calinic

Başepiskopos Calinic, Başepiskoposun ruhani babalarıyla İtiraf’ta karşılaştıkları daha özel sorunları tartıştı.

Zor durumlarda, manevi baba ile iman eden arasında detaylı bir konuşma gereklidir. Başepiskopos Calinic, insanların ruhsal tedavilerinin sağlanması için, kararların, abartılmadığı sürece uygun ruhsal durumla verilmesi gerektiğini söyledi.

Suceava Başpiskoposu Calinic, ruhani babaları İtiraf sırasında, ergenlere ve gençlere danışmanlık yaparken çok fazla dikkat, anlayış ve sıcaklık göstermeye çağırdı.

Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında yaşayan Rumenlere papazlık yapılmasının zorluğunun da altı çizildi. Ruhani baba, telefon veya internet aracılığıyla muhakeme yeteneğini kullanarak, onlarla diyalog halinde olmalı. (orthodoxtimes)

Rus Rahip İntihar Etti

Rusya'nın Rostov şehrinin Metropolit sözcüsü Igor Petrovsky, RIA haber ajansının raporuna göre, Rostov-on-Don bölgesinden bir rahip ve...

Türkiye’nin İlk Gastronomi Köyü’nün Temelleri Atıldı

Türkiye'nin son Ermeni köyü olan Vakıflıköy'de Gastronomi Köyü'nün temelleri atıldı. Samandağ Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan ve belediyenin ortak...

Ortodoks Cemaati, Oruç Dönemini Kiliseden Uzak Geçiriyor

Kutsal Diriliş öncesindeki oruç döneminde gerçekleştirilen ‘Kutsal Ayinler’ salgın kuralları gereğince, Türkiye'deki tüm kiliselerde cemaatin kısıtlı katılımı...

Ermeni Apostolik Kiliselerinde ”Yeşil Pazar” Haftası

Türkiye Ermenileri Patrikliğinin, salgın önlemleri kapsamında aldığı, kiliselerde her türlü tören icrasının askıya alınması kararının ardından, hafta...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi