16 Mayıs 2021 Pazar

Rusya Episkoposluğu’ndan Engelli Çocuklara Bağış

Rus Ortodoks Kilisesi’nin Zlatoust Episkoposluğu, engelli çocukların rehabilitasyonu için, “Umut” departmanına özel ekipman bağışı yaptı.

Episkoposluk sitesinin bildirisine göre bağış, Cumhurbaşkanlığı Bağış Fonu yarışmasının kazananları arasında yer alan, ”Çocuklara Yardım Kilisesi” programının bir parçası.

Bu yardım projesinin temel amacı, modern teknik rehabilitasyon araçlarıyla donatılmış özel spor salonları oluşturarak engelli çocuk yetiştiren ailelerin yaşam kalitesini iyileştirmek.

Zlatoustlu Episkopos Innokenty; törende, episkoposluğun, devlet kurumlarının her zaman karşılayamayacağı engelliler için olan teknik rehabilitasyon ekipmanlarını, yarışmayı kazanmaları sayesinde  satın alabildiklerini kaydetti.

Chelyabinsk Eyaleti Çocuk Hakları Komiseri Evgenia Mayorova, “Zlatoust Piskoposluğunun sadece kenarda durmadığına, aynı zamanda bu yardıma en çok ihtiyaç duyulan yerlerde yardım etmeye çalıştığına sevindim” dedi.

Episkoposluk, iki özel nöro-ortopedik rehabilitasyon kıyafeti, bir at binme simülatörü (karın, sırt ve uylukları güçlendirmek için), bir titreşim platformu, bir egzersiz bisikleti, rehabilitasyon ve kürek ekipmanı, bir koşu bandı, bir özel tırmanma oyuncağı ve serebral palsili çocuklar için iki tekerlekli sandalye bağışladı.

Toplamda, ekipman 5.960 dolara (450.000 ruble) mal oldu.

Bakanlıkta tedavi gören tüm çocuklara ayrıca yerel bir çocuk mağazasından hediye çeki verildi.

Çocuklara Yardım, Başkanlık Bağış Fonu’ndan destek alan Zlatoust Diocese’nin programının üçüncü aşaması. İlk aşama, öz bakım yeteneğini geçici olarak kaybeden yoksulları, yaşlıları ve engellileri desteklemeyi amaçlıyordu. İkinci aşama ise, sınırlı hareket kabiliyetine sahip insanları taşımak için özel bir otobüs bağışlamaktı. (orthochristian)

Son Dakika: Kademeli Normalleşme Takvimi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, yarın sabah 05.00'te sona erecek tam kapanma dönemi sonrası başlayacak kademeli normalleşme planını açıkladı. Buna...

Bodrum’daki 2 Bin Yıllık Şapel Turizme Kazandırılacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan ve 2 bin yıllık tarihi Gara Şapel’in kültür turizmine kazandırılması için çalışmalara başlandı.Şapelin sahibi...

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi