21 Nisan 2021 Çarşamba

San Francisco’daki Ermeni Okuluna Saldırı

San Francisco polisi, Krouzian-Zekaryan Vasburagan Ermeni Okulu’nun hafta sonu ateşli saldırıya maruz kaldığını bildirdi.

San Francisco polisi, Cumartesi sabaha karşı Krouzian-Zekaryan Vasburagan Ermeni Okulu’nun civarında devriye gezerken silah sesi duyduklarını ancak ateş edeni tespit edemediklerini, daha sonra okul tabelasına ateş edildiğini belirtti.

Polisler silah seslerinin kaynağını aradılar, ancak hiçbir şüpheli bulunamadı. Saldırıda yaralanan olmadı.

San Francisco Polis Departmanı yaptığı açıklamada, “toplumun emniyetini ve güvenliğini artırmak için adımlar atıldığını” söyledi.

Bakanlığın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şüpheli görünen her şeyin polise bildirilmesini istiyoruz. Müfettişler, suçların sorumlularını belirlemek ve onları tutuklamak için aktif olarak çalışıyorlar” dendi.

San Francisco’daki bir FBI sözcüsü, teşkilatın olaylardan haberdar olduğunu ve “yerel makamlarla düzenli olarak temas halinde” olduğunu belirterek, “Olası bir federal ihlal ortaya çıkarsa, FBI araştırmaya hazırdır” dedi.

Polisler, kampüsün geçtiğimiz Temmuz ayında ve Aziz Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi’nin bitişiğindeki binanın Perşembe günü ateşe verilmesi üzerine, Kruzyan-Zekaryan Vasburagan Ermeni okulunu korumaya aldı. Soruşturma sürüyor. (Asbarez)

Haitili Episkoposlar, Katolik Rahiplerin ve Rahibelerin Kaçırılmasını Kınadı

Pazar günü Haiti'de yedi Katolik rahip ve rahibe fidye için kaçırıldı.Beş rahip ve iki rahibe başkent Port-au-Prince...

Jamaika Kilisesi’ne Kadına Yönelik Şiddet Uygulamalarına Karşı Çağrı

Batı Hint Adaları Başepiskoposu Howard Gregory, Jamaika'daki Kiliseyi, bazı uygulamalarının kadınlara yönelik şiddeti meşrulaştırmak için kullanıldığını kabul...

Katolik Kilisesi Yoksulların ve Savunmasızların Hizmetinde

Etiyopya'daki Katolik Kilisesi, Sosyal ve Kalkınma Komisyonu aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmaya çalışıyor. Komisyon geçen yıl ülkenin...

George Floyd Davasında Karar Açıklandı

ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesiyle ilgili davada eski polis Derek Chauvin, hakkındaki 3 suçlamanın tamamından suçlu bulundu.ABD'nin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi