26 Şubat 2021 Cuma

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Ziyaretçi Kabullerini Durdurdu

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Koronavirüs salgınında, son günlerde artan vakalar sebebi ile geçici bir süre ziyaretçi kabulünü durdurdu. 

Patrikliğin Facebook sayfasından yapılan açıklama şöyle;


KORONAVİRÜS PANDEMİSİ’NİN İLERLEMESİ NEDENİYLE PATRİKLİK BİLDİRİSİ
Bilindiği üzere, 14 Ekim 2020 tarih ve 12304 sayılı bildiri ile Dini Nikâh (Kilise Düğünleri), Vaftiz törenleri ve Cenaze törenlerinin gerçekleştirilebilmesi için alınacak önlemler bildirilmişti. Aynı bildiri ile, ikinci bir emre kadar Kumkapı Patriklik Katedrali Pazar Ayinlerine kapatılarak sadece Dini Nikâh (Kilise Düğünleri), Vaftiz törenleri ve Cenaze törenlerinin gerçekleştirileceği bildirilmişti.
Son günlerde gerçekleşen pandemi artışı nedeniyle aşağıdaki düzenlemelere gidilmiştir:
1. Kadasetli Patrik Sahak II Hazretleri ikinci bir emre kadar Patriklik binasında ziyaretçi kabul etmeyecek olup tüm toplantılar 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren askıya alınmış bulunmaktadır. 
2. Dini Nikâh (Kilise Düğünleri), Vaftiz ve Cenaze törenlerinin, sağlık kurumlarımızın belirlediği maske kullanımı, sosyal mesafe ve dezenfektan kullanımı gibi şartlara uyulması kaydıyla ve sadece birinci derecedeki akraba ve aile üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilmesine ve bunlara titizlikle uyulması kaydıyla devam edebilecektir.
3. Kumkapı Patriklik Katedrali 1 Kasım 2020, Pazar gününden başlayarak yukarıda belirtilen şartlar kapsamında Pazar Ayinlerine açılacaktır.
Cemaatimizin değerli üyelerinin gerek kendi gerekse çevre sağlığını düşünerek yukarıda belirtilen hususlara titizlikle uymalarını yeni önlemlere mahal verilmemesinin teminini tavsiye ediyoruz. 
26 Ekim 2020

PATRİKLİK SEKRETERYASI

Yemen’de ‘Zaman Daralıyor’ Uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM), son derece kötü bir kıtlığa sürüklenen Yemen'de, "zamanın daraldığı" uyarısı yaparak, büyük çaplı bir...

Zorla Kısırlaştırılan On Binlerce Kadına Tazminat Ödenecek

Peru'da zorla kısırlaştırıldığını söyleyen on binlerce kadına tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.1996'da eski Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nın, "yoksulluğu azaltmak"...

Dünyanın En Eski DNA’sı Tespit Edildi

Nature dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, İsviçreli bilim insanları Sibirya’da bulunan üç mamut dişinde dünyanın en eski DNA’sını...

Protestan Kiliseler Derneği’nin Hazırladığı 2020 Hak İhlalleri İzleme Raporu Yayınlandı

Türkiye’deki Protestan toplumuna yönelik izleme raporlarını yayımlayan Protestan Kiliseler Derneği’nin 2020 raporu, 22 Şubat tarihinde yayınlandı.Her yıl...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi