7 Mart 2021 Pazar

Altınözü Rum Ortodoks Kilisesi Pederi Sabuncuoğlu Vefat Etti

Hatay’ın Altınözü ilçesindeki Sarılar Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesi Pederlerinden Abdulmesih Sabuncuoğlu, Almanya’da vefat etti. Peder Sabuncuoğlu, uzun süredir hastanede tedavi görüyordu.

Altınözü Sarılar Ortodoks Kilisesi’nin kıdemli pederi Abdulmesih Sabuncuoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uzun zamandır Almanya’da bulunan  Altınözü Kilisesi’nin papazının vefatı hem Almanya’da hem de memleketi Hatay’da büyük üzüntü yarattı. Abdulmesih Sabuncuoğlu’nun cenazesinin Almanya’da bulunduğu şehirde toprağa verileceği öğrenildi.

Altınözü Sarılar Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesi’nin Pederleri ve Vakıf Mütevelli Heyeti, Peder Sabuncuoğlu’nun ölümünün ardından bir başsağlığı mesajı yayınladılar.

Yayınlanan mesajda; “Bu sabah, Almanya’daki ilahi sözü ilk olarak yayan ve bu yolda büyük bir emek sarf eden, bu bölgedeki kiliselerin kurucu ve müessislerinden olan, Mesih’te babamız ve öğretmenimiz olan kıdemli peder Abdulmesih Sabuncuoğlu’nu kaybettik. Rabbimiz ve İlahımız İsa Mesih, ruhunu, azizler ve melekler safında, peygamber İbrahim’in kucağında rahata eriştirsin. Mesih Dirildi!” ifadelerine yer verildi.

Hatay bölgesinden birçok cemaat üyesi de yaptıkları paylaşımlarda, Abuna Abdulmesih’in ruhani hayatı boyunca Rabbe hizmet etme ve ona vefalı bir hizmetkâr olma yolunda görevini layıkıyla yerine getirdiğinin, Rabbimiz İsa Mesih’in Almanya’da olan kilisesini kurup, Rabbin mandırasından hiçbir koyun kaybolmasın diye sevgi, şefkat ve fedakârlıkla onları bir arada tuttuğunun altını çizdiler. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

AB Türkiye Delegasyonu Üyeleri, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 4 Mart Perşembe günü, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Handrut başkanlığındaki Avrupa Birliği (AB)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi