20 Ağustos 2022 Cumartesi

Binlerce Mahkûma, Tanrı Sözü Tanıtılıyor

Bir hapishane hizmeti; vaazlara, ibadetlere, ibadet müziğine ve daha fazlasına erişim sağlayan mobil uygulama aracılığıyla mahkûmların İsa Mesih’i tanımasına yardımcı oluyor.

God Behind Bars (Parmaklıklar Ardındaki Tanrı) kuruluşu, mahkûmların cezaevlerindeki süreçte ve serbest bırakıldıktan sonra imanlarını inşa ederek eski yaşamlarına kavuşmaları için çalışıyor. Müjdeleme kuruluşu, Hristiyan içerik uygulaması olan Pando’yu yarattı. Uygulama, mahkûmların ve ailelerinin aynı materyali izleyebilmeleri için Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

God Behind Bars İnovasyon Direktörü Isaac Holt, uygulamanın her hafta yeni içerik ekleyen 70 kiliseyle büyüdüğünü söyledi. Holt, ‘‘Daha fazla hapishaneye girmeyi hayal ettik. Daha büyük bir etki yaratmak istedik, ancak onlara ulaşmak oldukça zor. Çalışmamız yaklaşık bir buçuk yıl sürdü’’ dedi. Holt, internete erişimin hizmetteki en büyük zorluk olduğunu söyledi.

God Behind Bars, cezaevlerine tablet tedarik eden şirketlerle ortak çalışıyor. Öte yandan mahkûmların Pando’yu kullanması ücretsiz. Holt, ‘‘Ülke genelinde kullanılan bir milyon tablet var ve Pando uygulaması şu anda bunların 180bin’inde mevcut. Uygulama için bağış topluyoruz. Çünkü mahkûmlardan ücret almak istemiyoruz. Sadece her mahkûmun sevindirici haberi deneyimlemesini ve İsa’nın adını duymasını istiyoruz’’ dedi.

Holt, Pando’nun hapishanelerdeki tek ücretsiz uygulama olduğunu söyledi. Müjdeleme hizmeti, hapishanelerin içine uydu yerleşkesi kurmak için ülke çapındaki yerel kiliselerle işbirliği yapıyor. Holt, ‘‘Pando, toplam 26 eyalette 250’den fazla hapishanede kullanılıyor. Önümüzdeki 12 ay içinde 22 yeni lokasyonla birlikte 53. kilise lokasyonumuzu parmaklıklar ardında başlattık. Uygulamadaki her kilise, mahkûmlardan ayda yaklaşık 100 mektup alıyor. Bu uygulama aracılığıyla İsa’yı kabul edebilirler’’ dedi. Holt, ayrıca 70 bin mahkûmun iman ettiğini açıkladı. 

Pando ayrıca mahkûmların The Chosen dizisinin serilerini izlemelerine ve Kutsal Kitabı daha anlaşılır hale getiren Bible Project uygulamasını kullanmalarına izin vermektedir. Holt, The Chosen’ı izleyen bir mahkûm hakkında paylaşımda bulundu. Holt, adamın İsa Mesih’i Rab ve Kurtarıcı olarak kabul ettiğini ve kiliseye gelmeye başladığını söyledi. Başka bir mahkûm hakkında konuşan Holt, ‘‘Elevation Kilisesi’nden vaaz dinliyordu. Cezaevinden çıktığında ‘O kiliseye gitmem gerekiyor’ dedi. Kilisede tanıştığı ilk kişi, aynı zamanda hapishanede gardiyan olan bir gönüllüydü’’ dedi. Eski mahkûmun kendisine iş imkânı sağlayan bir kilise gönüllüsüyle tanıştırıldığını söyleyen Holt, ‘‘Bu kişi İsa Mesih’i kabul etti ve birkaç hafta sonra vaftiz oldu’’ dedi.

God Behind Bars, mahkûmları en sevdikleri ilahileri söylerken kayda alıyor ve sosyal medyada paylaşıyor. Ayrıca sonbaharda 100 mahkûmu çocuklarıyla bir araya getirmeyi umdukları bir etkinlik üzerinde çalışıyorlar. (CBN)

Nikaragua Polisi Başkentte Kutsal Ziyaretleri Yasakladı

Başepiskoposluk, kiliseye yönelik baskıların yoğunlaşmasıyla birlikte Nikaragua polisinin Cumartesi günü başkent Managua'da dini alayı ve hac ziyaretini...

İskenderun’da ‘Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi’ Bayramı Ayinleri

Her yıl 15 Ağustos’ta kutlanan ‘Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi’ Bayramı İskenderun’daki Katolik ve Ortodoks Kiliselerinde özel birer ayinle kutlandı....

Ermeni Katolik Kilisesi’nde Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Bayramı

Hristiyan dünyasının büyük bayramlarından biri olan ‘Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Bayramı’ coşku ile kutlandı. Meryem’in Göğe Alınışı Bayramı,...

Cumhuriyet Tarihinde Bir İlk

Türkiye Ermeni toplumu üyesi Berk Acar, Denizli'nin Babadağ ilçesine Kaymakam olarak atandı.Türkiye Ermeni toplumundan Berk Acar, geçtiğimiz...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi