5 Mart 2021 Cuma

Bulgar Kilisesi, Sosyal Yardım Amaçlı İlk Ruhsal Merkezi Açtı

Bulgaristan’ın sosyal rehabilitasyon ve çocukların entegrasyonu için kullanılacak olan ilk ruhsal merkezi, Sofya’nın merkezindeki Elin Pelin kasabasında açıldı. 

Merkez, Bulgar Ortodoks Kilisesi Sofya Metropoliti ile Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı’nın ortak bir projesi aracılığıyla hizmete girdi ve Sofya Metropoliti vekili Belogradchik Episkoposu’nun kutsamasıyla açıldı. Açılışa Çalışma ve Sosyal Politika Bakanı, yetkililer, bazı sivil görevliler, doktorlar, bağışçılar ve çok sayıda çocuk katıldı. 

Sofya Metropoliti vekili Belogradchik Episkoposu

Episkopos, çok sayıda katılımcıya hitap ederek, ‘‘Bugün bu tür merkezlerin açılması için dua ediyoruz. Bu merkez iyi ve kutsal bir başlangıç olsun, Kilise bölgedeki boşluğu doldursun. İnsanların ruhsal yaşamlarında büyümelerine yardım edin. Çünkü toplumumuzun ve halkımızın inanca ve Hristiyan ahlakına ihtiyacı var’’ ifadelerinde bulundu.

Episkopos, tüm çalışanlara başarılar diledi ve Bulgar Patrik Neofit tarafından kutsanan Tanrı’nın Annesi ikonasını hediye etti. Episkopos, ‘‘Meryem Ana herkesle ilgilenir. Bu yüzden sizler de O’ndan güç almalı, merkeze gelen ve destek arayan herkese özen göstermelisiniz’’ dedi.

Bakan Denista Sacheva

Bakan Denista Sacheva, ‘‘Burası Kilise’nin sadece sevgiden bahsetmekle kalmayıp, aynı zamanda sevgiyi gösterebileceği bir yer’’ ifadesinde bulundu.

Yeni merkezde, Ortodoks öğretisiyle birlikte konuşma terapistleri, psikologlar, sanat ve meslek terapistleri ve spor uzmanları yardımıyla en modern pedagojik aktiviteler ve rehabilitasyon yöntemleri sunulacak. Böylece hastaların hem bedenlerinde hem de ruhsal yaşamlarında iyileşme sağlanacak. (orthochristian)

Patrik Sahak II’den, ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ Hakkında Açıklama

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, ''İnsan Hakları Eylem Planı'' hakkında açıklamada bulundu.Patrikliğin Facebook sayfasından yapılan açıklama...

Myanmar’da Hristiyanlar, Adalet ve Barış İçin Dua Ediyor

Myanmar’da Katolik gazetesi Gloria News Journal editörü Joseph Kung Za Hmung, Agenzia Fides'e verdiği demeçte Myanmar'daki toplumsal...

Yüz Yüze Kilise Hizmetlerinde Düşüş Yaşanıyor

Yeni bir Lifeway Research anketi, geçen sonbahardan bu yana Protestan kiliseleri arasında yüz yüze katılımda önemli bir...

Hristiyanlar, Komşularına Duyduğu Sevgiden Ötürü COVID-19 Aşısı Olmalı

İki tanınmış Evanjelist lider, Hristiyanları komplo teorilerini reddetmeye ve COVID-19 aşısını benimsemeye teşvik ederek, aşıları yaşam yanlısı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi