23 Haziran 2021 Çarşamba

Bulgar Kilisesi, Sosyal Yardım Amaçlı İlk Ruhsal Merkezi Açtı

Bulgaristan’ın sosyal rehabilitasyon ve çocukların entegrasyonu için kullanılacak olan ilk ruhsal merkezi, Sofya’nın merkezindeki Elin Pelin kasabasında açıldı. 

Merkez, Bulgar Ortodoks Kilisesi Sofya Metropoliti ile Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı’nın ortak bir projesi aracılığıyla hizmete girdi ve Sofya Metropoliti vekili Belogradchik Episkoposu’nun kutsamasıyla açıldı. Açılışa Çalışma ve Sosyal Politika Bakanı, yetkililer, bazı sivil görevliler, doktorlar, bağışçılar ve çok sayıda çocuk katıldı. 

Sofya Metropoliti vekili Belogradchik Episkoposu

Episkopos, çok sayıda katılımcıya hitap ederek, ‘‘Bugün bu tür merkezlerin açılması için dua ediyoruz. Bu merkez iyi ve kutsal bir başlangıç olsun, Kilise bölgedeki boşluğu doldursun. İnsanların ruhsal yaşamlarında büyümelerine yardım edin. Çünkü toplumumuzun ve halkımızın inanca ve Hristiyan ahlakına ihtiyacı var’’ ifadelerinde bulundu.

Episkopos, tüm çalışanlara başarılar diledi ve Bulgar Patrik Neofit tarafından kutsanan Tanrı’nın Annesi ikonasını hediye etti. Episkopos, ‘‘Meryem Ana herkesle ilgilenir. Bu yüzden sizler de O’ndan güç almalı, merkeze gelen ve destek arayan herkese özen göstermelisiniz’’ dedi.

Bakan Denista Sacheva

Bakan Denista Sacheva, ‘‘Burası Kilise’nin sadece sevgiden bahsetmekle kalmayıp, aynı zamanda sevgiyi gösterebileceği bir yer’’ ifadesinde bulundu.

Yeni merkezde, Ortodoks öğretisiyle birlikte konuşma terapistleri, psikologlar, sanat ve meslek terapistleri ve spor uzmanları yardımıyla en modern pedagojik aktiviteler ve rehabilitasyon yöntemleri sunulacak. Böylece hastaların hem bedenlerinde hem de ruhsal yaşamlarında iyileşme sağlanacak. (orthochristian)

DSÖ: Yoksul Ülkelere Dağıtılan Aşılar Tükendi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) COVAX kapsamında yoksul ülkelere dağıtılmak için sağlanan aşıların tükendiğini duyurdu.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ),...

Noel Baba, Demre’de Gecikmeli Olarak Anıldı

Dünyada 'Noel Baba' olarak tanınan 'Aziz Nikolaos', mezarının bulunduğu Antalya'nın Demre ilçesinde anıldı. Her yıl ölüm yıl...

Van’daki Saint Thomas Ermeni Manastırı Kaderine Terk Edildi

Van Gölü’ne karşı ihtişamlı güzelliğiyle bilinen Saint Thomas Ermeni Manastırı, bakımsızlıktan ve ilgisizlikten yok olma tehlikesiyle karşı...

Papa Françesko: ‘‘Küçük Gıda Üreticilerine Yardım Edin’’

Papa Françesko, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dünyanın küçük gıda üreticilerine yardım etmek için daha fazlasını yapması gerektiğini...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi