8 Mart 2021 Pazartesi

Koloradolu Pastör, Oğlu Tarafından Vuruldu

Kolorado – Pueblo’da bulunan Lord’s Vineyard Fellowship Kilisesi’nin cemaati, oğlu tarafından öldürülen pastörlerinin yasını tutuyor.

Pastör Cecilia ‘Roman’ Ortiz

52 yaşındaki Pastör Cecilia ‘Roman’ Ortiz, oğlu Malachi tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Failin annesi ve hayatını kaybeden pastörün eşi olan Roseen Ortiz, oğlunun alkol bağımlısı olduğunu ve olay sırasında sarhoş olmasından dolayı, ne yaptığının farkında olmadığını söyledi.

Ortiz, ‘‘Oğlum çok sarhoştu. Silahı nasıl temin ettiğini bilmiyorum. Mutfaktaydım ve patlama sesi duydum. Oturma odasına koştuğumda silah ikisinin arasındaydı. Silahı aralarından alabildim ve ardından eşim yere yığıldı’’ dedi.

Roseen Ortiz, derhal güvenlik güçlerini aradığını söyledi. ‘‘911’i aradım. 5 kez sesli mesaj bıraktım. Paniklemeye başlamıştım ve kimi arayacağımı bilmiyordum. Kızımı aradığımı sanıyorum ama 911 beni geri aradı. Sağlık personelleri eve vardığında eşim hala nefes alıyordu ve yaşam mücadelesi veriyordu’’ ifadelerini kullandı.

Acılı eş, ‘‘Eğer Roman cennetten konuşabilseydi, Malachi’yi affettiğini söylerdi’’ dedi.

Ortiz, eşinin birçok kişi tarafından sevildiğine de değindi. ‘‘Onsuz yaşamak çok zor olacak. Onun gidişi hepimizi yıktı. Gecenin 2’sinde uyanıp, canınız dondurma isteseydi kalkıp almaya giderdi. Böyle biriydi’’ diyerek acısını dile getirdi.

Ortiz, oğlunun bu olaydan sonra çok zor zamanlar geçirdiğini belirterek, ‘‘Oğlum, babasına hayrandı. Şimdi bu olayla mücadele ediyor. Kız kardeşlerinden ve yeğenlerinden af diledi. Aile ve kilise üyelerine üzgün olduğunu söyledi’’ açıklamasında bulundu.

Kilisesi Facebook sayfasında, ‘‘Sevgili pastörümüzün trajik bir kazada hayatını kaybetmesinden dolayı çok üzgünüz. Aileyle beraber olmak ve dua etmek isteyen herkesi kiliseye davet ediyoruz’’ açıklaması yer aldı.

Edinilen bilgilere göre, Pastör Ortiz 20 yıldan fazla bir süredir hizmet ediyordu.

Cinayet zanlısı Malachi, yakın zamanda yargı önüne çıkacak. (christianpost.com)

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi