21 Nisan 2021 Çarşamba

Eritre’de 600’den Fazla Hristiyan Tutuklu Durumda

Afrika’nın küçük ülkesi Eritre’de Hristiyanlara uygulanan zulüm dikkat çekmiyor, ancak dünyanın en ağır zulümleri bu ülkede uygulanıyor. Afrika kıtasının Kuzey Koresi olarak tanımlanan Eritre’de sadece İsa Mesih’e olan bağlılıkları nedeniyle yüzlerce Hristiyan cezaevinde tutuluyor.

‘Şehitlerin Sesi’ adlı misyon kuruluşundan Todd Nettleton, Eritre’de en az 600 Hristiyan tutuklunun bulunduğunu söyledi. Daha şok edici olan açıklama ise, tutuklu olanların hangi iddiayla suçlandığı bilinmiyor, açılan bir dava yok ve avukat talep etme haklarından yoksunlar. Kısacası hepsi hapishane sisteminde kayboldu.

Nettleton, yakın zamanda Faithwire’a katıldı ve hapishanede çok sayıda Hristiyanın tutulmasına rağmen, bazı iyi haberleri paylaştı. Nettleton, ‘‘Yakın tarihte iki Hristiyan mahkûmun serbest bırakıldığını ve evine gitmesine izin verildiğini öğrendik’’ dedi. Ancak serbest bırakılan mahkûmlardan birinin yeniden tutuklanmamak için saklanmak zorunda kaldığı öğrenildi.

Nettleton, Eritre hapishanelerinde adaleti bekleyen ve 6,000 günden fazla süredir hücrede tutulan Hristiyanların olduğunu bildirdi.

Eritre’de tutuklu olan mahkûmları teşvik etmek isteyenler PrisonerAlert.com adresine girebilirler. Site, hapishaneye gönderilen mektupları tercüme etmektedir. Mektupların mahkûmların eline ulaşacağının garantisi yok, ancak mektupları kontrol amaçlı okuyan gardiyanlar dünyanın kendilerini izlediklerini hissederek, mahkûmların hayatını kaybetmesi durumunda karşılaşacakları tepkiden korkuyorlar.

Teşvik mektubunun yanı sıra, ağır zulümlere maruz kalan herkes için dua etmeye devam edin. (CBN News)

Pakistan’da Hristiyan Hemşirelere Saldırı

Pencap eyaletinin Faysalabat şehrinde iki Pakistanlı Hristiyan hemşire, dine hakaret suçlamasıyla tutuklandı.CLAAS-UK'ye göre, hemşire Maryam Lal ve...

Zirve Yayınevi Katliamı’nın Kurbanları Çevrimiçi Anıldı

Malatya'da 18 Nisan 2007'de, şehit edilen Tilmann Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel, 18 Nisan Pazar...

Sırbistan’da Öğrenciler, Din Bilgisi ve Yurttaşlık Bilgisi Arasında Seçim Yapmak Zorunda

Sırbistan'da din öğretmenleri için hala çözülmemiş, kendine özgü bir rejim var. Okulla olan sözleşmeleri sadece bir yıl...

Uzmanlar Yanıtladı: Uzaktan Eğitim, Yüz Yüze Eğitimin Yerini Alır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği kararı açıkladı. Okul öncesi, 8 ve 12'nci...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi