22 Nisan 2021 Perşembe

Grammy Ödülü Kazanan Hristiyan Sanatçılar

Geçen hafta yapılan Grammy ödül töreninde kazananlar arasında kilise korolarının başında aktif olarak hizmet veren ünlü Hristiyan müzisyenler de vardı. Toby Mac, Israel Houghton, Kirk Franklin gibi ünlü sanatçılar müziğin ‘Oscar’ ödülünü kazandılar.

‘En iyi Çağdaş Hristiyan Müzik’ kategorisinde,Chris Tomlin, ‘Love Ran Red’ şarkısı ile, Matt Maher, ‘Saints and Sinners’ şarkısı, Lauren Daigle ‘How Can It Be’ ve Jason Crabb ‘Whatever the Road’ şarkısı ile, aday gösterildi. Ancak Gospel müziğin öncüsü olan TobyMac, ‘This is Not a Test’ (Bu bir sınav değildir) albümü ile ödül sahibi oldu. Bu Toby Mac’in ilk ‘Grammy’ ödülü değil. 2009 yılında Gospel tarzında, en iyi Rock albümü için ödül aldı.

Törenden sonra, kendi Facebook sayfasında yazan TobyMac, “Bu proje de benimle birlikte çalışan herkese minnettarım. Tüm yücelik Rab’bin olsun.” diyerek mutluluğunu sevenleriyle paylaştı.

Kazananlar listesinde yer alan , ‘En iyi Gospel Albümü’ kategorisinde ödül kazanan, Amerikalı Hristiyan müzisyen ve ilahi söz yazarı, Israel Houghton oldu.

Sekiz kez Grammy ödülünü kazanan Kirk Franklin ise, ‘Wanna Be Happy?’ (Mutlu olmak ister misin?) parçası ile, ‘En iyi Hristiyan Performans’ dalında ödül aldı.

Son olarak, Hristiyan kategorilerde kazananlar arasında, The Fairfield Four adlı bir grup, ‘Still Rockin’ My Soul’ albümü ile, ‘En İyi Halk Gospel Albümü’ kategorisinde ödül aldı. (AI)

23 Nisan’da Sokağa Çıkma Kısıtlaması

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine ''23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması'' konulu genelge gönderdi. ''23 Nisan Ulusal Egemenlik...

Haitili Episkoposlar, Katolik Rahiplerin ve Rahibelerin Kaçırılmasını Kınadı

Pazar günü Haiti'de yedi Katolik rahip ve rahibe fidye için kaçırıldı.Beş rahip ve iki rahibe başkent Port-au-Prince...

Jamaika Kilisesi’ne Kadına Yönelik Şiddet Uygulamalarına Karşı Çağrı

Batı Hint Adaları Başepiskoposu Howard Gregory, Jamaika'daki Kiliseyi, bazı uygulamalarının kadınlara yönelik şiddeti meşrulaştırmak için kullanıldığını kabul...

Katolik Kilisesi Yoksulların ve Savunmasızların Hizmetinde

Etiyopya'daki Katolik Kilisesi, Sosyal ve Kalkınma Komisyonu aracılığıyla, ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmaya çalışıyor. Komisyon geçen yıl ülkenin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi