4 Aralık 2021 Cumartesi

Hemşire, Kimsesiz Adamın Kalp Nakli Olmasını Sağladı

Amerika’nın Georgia Eyaleti’ne bağlı Piedmont Newnan Hastanesi’ne  acilen kalp nakline ihtiyacı olarak gelen kimsesiz ve otizmli Jonathan Pinkard’ın yardımına hastane hemşiresi Lori Wood yetişti.

2018 yılının Aralık ayında kalbe ihtiyacı olduğunu öğrendikten dört ay sonra hastaneye gelen Pinkard’ın sıkıntısını gören o tarihlerde hastaneye yeni atanan Hemşire Lori Wood, tüm bakımını ve ihtiyaçlarını gidermeyi teklif etti.

Nakilden sonra kendisine bakabilecek kimsesi olmadığından kalp nakli için bekleme listesine alınmayan 27 yaşındaki Pinkard, “Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu” diye konuştu.

Pinkard, “Beni sadece iki gün tanıyan birinin bunu yapacağına inanamadım. Neredeyse rüya gibiydi” diyerek duygularını dile getirdi.

35 yıldır hemşire olan 57 yaşındaki Wood, daha önce hiç böyle bir şey yapmadığını söyledi. Ama Pinkard’ın hayatı hemşirenin yüreğine dokunmuştu. Wood, “Bir noktada, Tanrı insanları hayatınıza yerleştirir ve bu konuda bir şeyler yapma seçeneğiniz vardır. Bu durumda benim için başka seçenek yoktu. Hemşireyim, fazladan bir odam vardı. Benimle eve gelmek zorundaydı ” dedi.

Pinkard taburcu edildiğinde, Wood onu arabasına bindirdi ve Atlanta’nın bir saat güneyinde yer alan Hogansville’de 3 oğluyla beraber yaşadığı çiftlik evine getirdi.

Pinkard’ın cep telefonundan başka bir şeyi yoktu. Wood ona yeni bir yatak odası takımı aldı ve ona, ‘‘Bu odayı kendin düzenlemeni istiyorum. Kendini evinde gibi hissetmeni istiyorum ” dedi.

1 Ocak’ta yedi saatlik başarılı bir kalp nakli operasyonu geçiren ve yakında işe dönmesi beklenen Pinkard, “Ocak ayından beri bana anne oldu. Onunla eve geldiğim günden itibaren, ikinci annem gibi hissetti” diyerek duygularını paylaştı.

Wood, “Onun daha bağımsız bir birey haline gelmesi için sağlıklı yemekler pişirmeyi öğretiyorum. Jonathan evlenmek istiyor, araba almak istiyor. Burada istediği kadar kalabiliyor, ancak kendi hayatına sahip olmayı hak ediyor. Hazır olduğunda, bunu gerçekleştirmeye çalışacağız” diyerek her zaman Pinkard’ın yanında olacaklarını belirtti.

Yeni kalbi ve yeni ailesiyle mutlu olduğunu söyleyen Pinkard, “Oğullarından biri olduğumu hissediyorum. Söyleyebileceğim tek şey, Teşekkürler Lori anne. Seni seviyorum” dedi.(WastingtonPost,Today)

Maden Ocağı İçin Evlerinden ve İbadethanelerinden Oluyolar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’un Işıkdere Mahallesi’nde ibadethanelerin de içinde bulunduğu 16 ev, maden ocağı için kamulaştırılarak...

Patrik Sahak II, Ziyaretçilerini Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 30 Kasım 2021 Salı günü, Kilisenin Din Görevlisi Peder Zohrab Civanyan önderliğideki Altımermer...

Papa Françesko, Kıbrıs Rum Kesimi’nde Görüşmelerine Başladı

Katolik Kilisesi'nin lideri Papa Françesko, 2 - 6 Aralık tarihleri arasında yapacağı 35. Apostolik Yolculuğu'na başlamak üzere...

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi