9 Mayıs 2021 Pazar

Hristiyan Liderler, Uluslararası Dua Günü Düzenledi

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli kilise hizmetleri ve Hristiyan liderler, farklı inançlardan Mesih’i kabul edenler için uluslararası dua günü düzenledi.

CBN News’e verdiği bir röportajda, Al-Hayat Hizmetleri’nden Haruan Ibrahim, Hristiyanlığı benimseyenlerin uğradığı zulümler hakkında paylaşımda bulundu. Ibrahim, ‘‘Birçok ülkede inançları nedeniyle öldürülüyorlar. Birçoğu işini, ailesini, çocuklarını ve eşini kaybediyor. Maalesef bazı durumlarda hayatlarını kaybettiklerini de söyleyebiliriz’’ dedi.

Ibrahim, kendilerini özgür kılan müjdenin değerini bildikleri için Mesih uğruna zulüm görmenin değerli olduğuna inandıklarını söyledi.

Farklı dinlerden Hristiyanlığı benimseyenlerin sayısı hızla artıyor. Ibrahim, küresel bir ağ olan Communio Messianica’nın, birbirlerinden ve Mesih’in evrensel bedeninden soyutlanmış hisseden inanlılar arasında aidiyet duygusu geliştirmek amacıyla kurulduğunu da sözlerine ekledi.

Ibraham, uluslararası dua etkinliğinde Faslı ve Hristiyan ev sahibi Rahibe Imane ile birlikte dua etti. 

Temmuz ayında, Christian Headlines’ın daha önce bildirdiği gibi birçok İranlı hayatlarını Mesih’e adadı. Salgının Mart ayında ülkeyi etkisi altına almasından bu yana her ay 3 bin İranlı’nın Mesih’te yeni umuda sahip olduğu bildirildi. Bununla birlikte İran’da Hristiyanlığı benimseyenlerin hapis cezasına çarptırılacağı ve çeşitli zulümlere maruz kalacağı bilinmekte. 

Geçen Pazar günü yapılan ayrı bir etkinlikte ise Hristiyan kuruluşlar, salgın boyunca artan zulümle karşı karşıya kalan Çin, Hindistan ve Nijerya’daki Hristiyanlar için dua etti.

Patrik Sahak II’den Anneler Günü Mesajı

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Patrik Sahak II, kendi sosyal medya...

“Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü” Türkiye’ye Verildi

Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından verilen ve en saygın müzecilik ödüllerinden olan "Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri"nde Çanakkale'deki...

Öğrencilerin Dörtte Birinden Fazlası Kiliseye Gitmiyor

Yeni bir anket, lise ve üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 30'unun, koronavirüs salgını öncesinde de kilise hizmetlerine katılmadığını...

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi