22 Haziran 2021 Salı

Kardinal Farrell, ‘Hepimiz Tek Bir Aileyiz’ Vurgusunda Bulundu

Kardinal Kevin Farrell, iki önemli dini etkinliğin ertelenmesi kararının ihtiyatlı şekilde alındığını ve katılması beklenen milyonlarca kişinin güvenliği için endişelendiğini söyledi.

Kardinal Kevin Farrell

Pazartesi günü Vatikan, Haziran 2021’de Roma’da gerçekleşecek olan Dünya Aileler Toplantısı’nın (WMF) ve Ağustos 2022’de Lizbon’da gerçekleşmesi planlanan Dünya Gençlik Günü’nün (WYD), sırasıyla 2022 ve 2023 tarihlerinde yapılmasına karar verdi.

Kardinal Farrell, Vatikan News ile yaptığı röportajda, örgütsel, lojistik ve ekonomik yönlerin etkinlikleri erteleme kararında önemli faktörler olduğunu açıkladı. Bu tür büyük uluslararası etkinliklerin planlaması bir yıl veya daha önceden yapılmaktadır. Kardinal, ‘‘Bu kararı şimdi vermemiz düşüncesiz bir davranış olur. Çünkü salgın sona erdiğinde, dünyamızın durumunun tam olarak ne olacağını bilmiyoruz’’ dedi. Kardinal Farrell, ‘‘Büyük bir salgından kısa bir süre sonra, kişinin ailesi için plan yapması mantıksız olurdu. Güvenlik endişeleri de önemli. Güvende olduklarına emin olmadan kalabalık toplantılara ev sahipliği yapmak, sağduyulu bir davranış değil’’ ifadeleriyle konuşmaya devam etti.

Kardinal Ferrall, çok sayıda insanın evlerinde kaldığı dönemde ailenin önemine değindi, ‘‘Aile, sosyal hayatımızın en önemli parçasıdır. Tüm sosyal yaşamın temelidir’’ dedi. Kardinal, kısıtlamalar nedeniyle çok sayıda insanın, birlikte yaşadıkları aileleriyle her zamankinden daha fazla ilgilendiklerini söyleyerek, ‘‘Aile yaşamında başkalarına nasıl değer vereceğimizi ve onlarla nasıl ilgileneceğimizi öğreniyoruz dedi.

Hepimiz Tek Bir Aileyiz

Kardinal, dünyanın düşündüğümüzden daha küçük bir yer olduğuna değinerek, ‘’Koronavirüs salgını dünyanın her köşesini etkiledi. Bu durum insan ırkının tek bir aile olduğu gösteriyor’’ dedi. 

Kardinal Farrell, bu salgın döneminde, herkesin ‘‘Tek bir aileyiz’’ gerçeğini fark edebilmesini umduğunu söyledi. (vaticannews)

Türkiye’de ”Normale Dönüş” Başlıyor

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün Beştepe'de görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği toplantının ardından alınan yeni...

Metropolis Antik Kenti’nde 1800 Yıllık Kadın Heykeli Bulundu

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait 1800 yıllık, başsız kadın heykeli bulundu....

Pastör, Oğlu İle Birlikte Öldürüldü

Morning Star News, 21 Mayıs'ta pastörün ve üç yaşındaki oğlunun Fulani çobanları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Saldırı, Nijerya'nın...

Patrik Sahak II: Her Türlü Kötülüğün Bir Kökü Para Sevgisidir

Ermeni Apostolik Kiliselerinde, pazar ayinlerine devam edildi. Patriklik makamının bildirisi uyarınca, kiliselere yürüme mesafesindeki inanlılar Surp Badarak'lara...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi