6 Mart 2021 Cumartesi

New Yorklu Pastör Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

New Yorklu Pastör koronavirüsten hayatını kaybetti, son anlarını ailesinden uzak, karantinada geçirdi.

New York’un Harlem kentindeki Makedonya Baptist Kilisesi Pastörü 66 yaşındaki Rev. Isaac Graham, koronavirüse yakalandıktan 6 gün sonra hayatını kaybetti.

Pastör son günlerinde suni solunum cihazına bağlandı ve son anlarında karısından ayrı, karantinaya alındı.

Eşi Cheryl, karantina nedeniyle şahsen söyleyemese de, ona söylediği son sözlerinin “seni seviyorum” olduğunu belirtti. “Koronavirüs’ün etkileri nedeniyle vefat ettikten sonra onu görmek için morga bile gidemedim” dedi.

New York Demokratik Temsilcisi Adriano Espaillat yaptığı açıklamada Graham’ın “Harlem’in dokusunun paha biçilmez bir parçası” olduğunu söyledi ve “Yüreklerimiz Pazar günü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden, Harlem’in Makedonya Baptist Kilisesi pastörü, Rev. Isaac Graham’ın cemaatine ve ailesine uzanıyor” sözlerine ekledi.

“Pastör Graham, Harlem’in dokusunun paha biçilmez bir parçasıydı ve topluluğumuzda yokluğu çok belli olacak. Tanrı bu yas döneminde karısı Cheryl’i, ailelerini ve arkadaşlarını teselli etsin.”

“Eşi görülmemiş zamanlarla karşı karşıyayız ve bu durum, benzeri görülmemiş bir güç, inanç ve eylem gerektirir. Biz güçlüyüz ve topluluklarımız güçlü, bunun da üstesinden geleceğiz” diyerek sözlerini bitirdi.

Diğer New Yorklu Pastörler de Pastör Graham’ın ölümüyle ilgili üzüntülerini dile getirdiler.

Harlem’deki Neboh Dağı Baptist Kilisesi Pastörü Johnnie Green, “Durumu iyi görünüyordu ve tamamen iyileşmeyi bekliyordu, sonra da ölüm haberini aldık ve şok şaşırdık” dedi. Pastör Green, koronavirüs salgınının kendi cemaatini de kötü bir şekilde etkilediğini söyledi. (CT)

Patrik Sahak II’den, ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ Hakkında Açıklama

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, ''İnsan Hakları Eylem Planı'' hakkında açıklamada bulundu.Patrikliğin Facebook sayfasından yapılan açıklama...

Myanmar’da Hristiyanlar, Adalet ve Barış İçin Dua Ediyor

Myanmar’da Katolik gazetesi Gloria News Journal editörü Joseph Kung Za Hmung, Agenzia Fides'e verdiği demeçte Myanmar'daki toplumsal...

Yüz Yüze Kilise Hizmetlerinde Düşüş Yaşanıyor

Yeni bir Lifeway Research anketi, geçen sonbahardan bu yana Protestan kiliseleri arasında yüz yüze katılımda önemli bir...

Hristiyanlar, Komşularına Duyduğu Sevgiden Ötürü COVID-19 Aşısı Olmalı

İki tanınmış Hristiyan lider, Hristiyanları komplo teorilerini reddetmeye ve COVID-19 aşısını benimsemeye teşvik ederek, aşıları yaşam yanlısı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi