26 Şubat 2021 Cuma

Super Bowl Şampiyonluğu Aradığı Mutluluğu Getirmedi

Super Bowl Şampiyonluğu ünvanına sahip eski bir NFL oyuncusu olan Clint Gresham, paylaştığı bir videoda, şampiyonluk kazanmanın bile kendisine aradığı mutluluğu getirmediğini belirtti.

Gresham, tanınmış insanların inanç yaşamlarıyla ilgili röportaj derlemesi hazırlayan ‘I Am Second’ organizasyonu için bu videoyu hazırladı.

Clint Gresham, videonun ilerleyen kısımlarında madde bağımlılığına karşı verdiği mücadeleyi detaylı bir şekilde anlattı.

Çok açık sözlü bir Hristiyan olan Gresham, Seattle SeaHawks takımında beş sezon oynadı ve 2014 yılında Super Bowl’u kazandı.

Gresham, “Birkaç arkadaşımla antreman sonrası dinlemek için jakuziye girdiğimizi hatırlıyorum. Konumuz sadece Super Bowl’u kazanmaktı. Neredeyse her gün bu konuyu konuşuyorduk.Hepimizin istekleri belliydi.

Hayatım boyunca aradığım mutluluğun o şampiyonluk olduğunu düşünüyordum ve onu kazanmak için çabalıyordum. Ancak öyle olmadı. Bu yüzden biraz korkuyorum çünkü o şampiyonluğu hedef olarak benimsemiştim. O şampiyonluğu kazandım ve hala daha fazlasını istiyorum” dedi.

Ayrıca Gresham, kaygı ve depresyonla ilgili mücadelesine de değindi.

Konuşmasının devamında bağımlılık ve zihinsel sorunlarla mücadele eden insanlara destek olmak gerektiğine vurgu yapan Gresham, “Herkesin farklı farklı sorunları var. Herkesin utandığı ve söylemeye çekindiği şeyler var. Mesela benim için depresyon, endişe ve bağımlılık konusu…” dedi.

İsa Mesih’e olan inancının ona barış ve mutluluk için gerekli umudu verdiğini de ekleyen  Clint Gresham sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Gerçek şu ki, Tanrı bizimle. En aydınlık ve en karanlık anlarımızda bile…” (christianheadlines)

Yemen’de ”Zaman Daralıyor” Uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM), son derece kötü bir kıtlığa sürüklenen Yemen'de, "zamanın daraldığı" uyarısı yaparak, büyük çaplı bir...

Zorla Kısırlaştırılan On Binlerce Kadına Tazminat Ödenecek

Peru'da zorla kısırlaştırıldığını söyleyen on binlerce kadına tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.1996'da eski Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nın, "yoksulluğu azaltmak"...

Dünyanın En Eski DNA’sı Tespit Edildi

Nature dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, İsviçreli bilim insanları Sibirya’da bulunan üç mamut dişinde dünyanın en eski DNA’sını...

Protestan Kiliseler Derneği’nin Hazırladığı 2020 Hak İhlalleri İzleme Raporu Yayınlandı

Türkiye’deki Protestan toplumuna yönelik izleme raporlarını yayımlayan Protestan Kiliseler Derneği’nin 2020 raporu, 22 Şubat tarihinde yayınlandı.Her yıl...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi