4 Aralık 2023 Pazartesi

Uyanış Gençliği’nde, Tanrı’nın Çağrısı Üzerine Konuşuldu

Farklı kiliselerden Hristiyan gençleri, 2008 yılından itibaren bir araya getiren Uyanış Gençliği, 4 Kasım’da yeniden bir araya geldi.

Yonatan Günay’ın açılışını yaptığı etkinlik, Ali Farajullayev ve tapınma grubunun söylediği ilahilerle başladı, ”Ekinci” adlı kısa film gösterisiyle devam etti. Ardından bir Uyanış Gençliği klasiği olan ”Her ay bir şehir için dua” bölümüne geçildi.

Bible House Immanuel Kilisesi’nden Sinem Melis Yıldırım’ın yönlendirmesiyle Giresun şehri için dua edildi. Yerel halk ve yöneticiler için dua edilirken, Rab’bin bu şehirde iman tohumu atması için yakarışta bulunuldu.

Ardından Kasım ayında doğan gençler sahneye davet edildi. Kartal Protestan Kilisesi’nden Dr. Nuh Baytekin tarafından bereketleme duası yapıldı.

Etkinlik Tanrı Sözü’nün paylaşılmasıyla devam etti. Yaratılış 12. bölüme odaklanan Dr. Baytekin, ‘‘İbrahim çağrı aldığında 75 yaşındaydı. Pagan kültürünün hâkim olduğu bir bölgede yaşıyordu. Çok zengindi ve mal varlığı vardı. Ancak çok büyük bir sorunu vardı. Eşi kısırdı ve çocuğu olmuyordu. O dönemde çocuk sahibi olmamak lanetlenmeyle eş değerdi. Bu sıkıntı içindeyken Tanrı, İbrahim’i çağırıyor. Ailesini ve ülkesini bırakmasını istiyor. Tanrı, İbrahim’e 3 vaatte bulunuyor. Rab, İbrahim ve soyu için topraklar vereceğini, İbrahim aracılığıyla büyük bir ulus yaratacağını, İbrahim’i bereketleyeceğini ve İbrahim aracılığıyla ulusları bereketleyeceğini söyledi. Rab, onun hayatında gücünü gösterdi. Bizler de özel bir amaç için çağrıldık. Bereket kaynağı olarak yaşamak için öncelikle Tanrı’nın çağrısına yanıt vermeliyiz. Ancak Rab’bin çağrısı için bir şeylerden vazgeçmek gerekiyor. Alışmış olduğumuz yerleri, rahat olduğumuz bölgeleri terk etmemiz gerekiyor. Tanrı’ya güvenen İbrahim, çağrıya yanıt verdi. Çağrıya yanıt verenlerin hayatında Rab’bin işleri görülmeye başlanır’’ dedi.

Etkinlik, Rab’bi yücelten ilahilerle devam etti. Ardından gençler birlikte yemek yiyerek sohbet etti. Bir sonraki İstanbul Uyanış Gençliği toplantısının 2 Aralık 2023 Cumartesi günü gerçekleşeceğinin duyurusu yapıldı.

Uyanış Gençliği toplantıları, Hristiyan gençlere yönelik olup, tüm Katolik, Ortodoks ve Protestan gençlerin katılımına açık.

(SAT-7 TÜRK/Sinem Melis Yıldırım)

Yenikapı Surp Tateos Partoğomeos Ermeni Kilisesi’nin Sevgi Sofrası

Yenikapı Surp Tateos Partoğomeos Ermeni Kilisesi'nin "Madağ"ı (Sevgi Sofrası), Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II riyasetindeki Surp...

İzmir’de Türkiye Efkaristiya Yılı’nın Açılışı

İzmir Aziz Yuhanna Katedral Bazilikası’nda 2 Aralık Cumartesi günü saat 18.00’de "Türkiye Efkaristiya Yılı’nın Açılışı" İzmir Başepiskoposu...

Endonezya’daki Devlet Daireleri Geçici İbadethane Olarak Kullanılabilecek

Endonezya Din İşleri Bakanı Yakut Cholil Qoumas, devlet dairelerinin azınlık gruplar tarafından geçici ibadethane olarak kullanılabileceğini bildirdi....

Silahlı Militanlar Hristiyanları Hedef Alıyor

Silahlı militanlar, Nijerya'nın Zamfara eyaletindeki Mutunji topluluğundan 100'den fazla kişiyi kaçırdı. Yerel kaynaklara göre, topluluk liderlerinden bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi