fbpx
13 Temmuz 2024 Cumartesi

Uyanış Gençliği’nde, Tanrı’nın Çağrısı Üzerine Konuşuldu

Farklı kiliselerden Hristiyan gençleri, 2008 yılından itibaren bir araya getiren Uyanış Gençliği, 4 Kasım’da yeniden bir araya geldi.

Yonatan Günay’ın açılışını yaptığı etkinlik, Ali Farajullayev ve tapınma grubunun söylediği ilahilerle başladı, ”Ekinci” adlı kısa film gösterisiyle devam etti. Ardından bir Uyanış Gençliği klasiği olan ”Her ay bir şehir için dua” bölümüne geçildi.

Bible House Immanuel Kilisesi’nden Sinem Melis Yıldırım’ın yönlendirmesiyle Giresun şehri için dua edildi. Yerel halk ve yöneticiler için dua edilirken, Rab’bin bu şehirde iman tohumu atması için yakarışta bulunuldu.

Ardından Kasım ayında doğan gençler sahneye davet edildi. Kartal Protestan Kilisesi’nden Dr. Nuh Baytekin tarafından bereketleme duası yapıldı.

Etkinlik Tanrı Sözü’nün paylaşılmasıyla devam etti. Yaratılış 12. bölüme odaklanan Dr. Baytekin, ‘‘İbrahim çağrı aldığında 75 yaşındaydı. Pagan kültürünün hâkim olduğu bir bölgede yaşıyordu. Çok zengindi ve mal varlığı vardı. Ancak çok büyük bir sorunu vardı. Eşi kısırdı ve çocuğu olmuyordu. O dönemde çocuk sahibi olmamak lanetlenmeyle eş değerdi. Bu sıkıntı içindeyken Tanrı, İbrahim’i çağırıyor. Ailesini ve ülkesini bırakmasını istiyor. Tanrı, İbrahim’e 3 vaatte bulunuyor. Rab, İbrahim ve soyu için topraklar vereceğini, İbrahim aracılığıyla büyük bir ulus yaratacağını, İbrahim’i bereketleyeceğini ve İbrahim aracılığıyla ulusları bereketleyeceğini söyledi. Rab, onun hayatında gücünü gösterdi. Bizler de özel bir amaç için çağrıldık. Bereket kaynağı olarak yaşamak için öncelikle Tanrı’nın çağrısına yanıt vermeliyiz. Ancak Rab’bin çağrısı için bir şeylerden vazgeçmek gerekiyor. Alışmış olduğumuz yerleri, rahat olduğumuz bölgeleri terk etmemiz gerekiyor. Tanrı’ya güvenen İbrahim, çağrıya yanıt verdi. Çağrıya yanıt verenlerin hayatında Rab’bin işleri görülmeye başlanır’’ dedi.

Etkinlik, Rab’bi yücelten ilahilerle devam etti. Ardından gençler birlikte yemek yiyerek sohbet etti. Bir sonraki İstanbul Uyanış Gençliği toplantısının 2 Aralık 2023 Cumartesi günü gerçekleşeceğinin duyurusu yapıldı.

Uyanış Gençliği toplantıları, Hristiyan gençlere yönelik olup, tüm Katolik, Ortodoks ve Protestan gençlerin katılımına açık.

(SAT-7 TÜRK/Sinem Melis Yıldırım)

Papa Françesko: ”İsa Mesih Ekümenizmin Kalbidir”

Luteryen Dünya Federasyonu heyetini kabul eden Papa Françesko, ‘‘İsa Mesih, ekümenizmin kalbidir’’ dedi. Papa, Vatikan Apostolik Sarayı'nda...

Gözaltına Alınan Hristiyanlardan Haber Alınamıyor

Vietnam'da inancı nedeniyle gözaltına alınan 11 Hristiyan'ın kayıp olması, ülkede tutuklu bulunan Hristiyanlar için endişeye neden oldu....

Marvel Yıldızı Paul Rudd: Fırsatım Olsa En Çok İsa Mesih’le Tanışmak İsterdim

Avengers Endgame filminde Ant Man olarak izlediğimiz Paul Rudd, ‘‘Fırsatım olsa en çok İsa Mesih'le tanışmak isterdim’’...

Oyuncu Russell Brand ve ‘Chosen’ Yıldızı Jonathan Roumie, İsa Mesih Hakkında Konuştu

Yakın zamanda vaftiz olan ünlü oyuncu Russell Brand, The Chosen adlı popüler Hristiyan dizisinin yıldızı Jonathan Roumie'yi...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi