15 Mayıs 2021 Cumartesi

Yardım Otobüsü Evsizler İçin Yola Çıktı

Moskova’da birkaç kilisenin birleşmesiyle bazı hayırsever gruplar bölge bölge dolaşıp evsiz insanlara yardımcı oluyorlar.

RIA Novosti’ye göre, Pazartesi günü Moskova’dan özel hazırlanan bir otobüs ile evsiz insanlara sıcak kış giysileri, ayakkabı, ilaç, her türlü tıbbı ve sosyal yardımları sağlamak üzere yola çıkan kilise meclisi çalışanları sayesinde kâr amacı gütmeyen Hristiyan kuruluşun desteğiyle Moskova’daki evsizlere yapılan yardımlar artmaya başladı.

Kilise meclisi yardım hizmetleri bölüm başkanı İlya Kuskova, “Rusya genelinde bölge bölge dolaşıldığında her yerde çaresiz durumda olan birçok evsiz görmek mümkün. Bazı bölgelerde insanlara yardım eden herhangi bir yardım kuruluş bulunmuyor ve bu yüzden özellikle kış aylarında evsiz insanların durumu daha da zorlaşıyor. Özellikle bu iş için hazırlanan otobüs ile bölge bölge dolaşıp bütün evsizlere kış mevsimini sorunsuz geçirebilmeleri için gereken ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız’’ açıklamasında bulundu.

İlya Kuskova, evi olmayan insanlara kışlık giysiler, yemek, sosyal danışmanlık hizmeti ve evrakların çıkarılması için yardımlar yapılacağını söyledi. Ayrıca evsiz insanlar için çok soğuk havalarda özel sığınaklar da kurulacak. Kuskova, hayır hizmetlerine gönüllü olarak katılmak isteyenlere bu konuyla ilgili eğitimler verilmesinin ve böylece herkes kendi bölgesinde evsizlere yardım edebilmesinin amaçlandığını vurguladı.

Bu yıl yapılan yardım hareketi Voronezh, Maden, Rostov-on-Don, Krasnodar, Novorossiysk, Stavropol, Elista, Astrakhan, Volgograd ve Tambov gibi Rusya’nın farklı şehrinde gerçekleşti. Kilise meclisinde çalışanları 22 gün içinde toplam 4329 km yol yaparak devlet ve kiliselere bağlı yardım kuruluşlarını ziyaret edip evsizlere gereken yardımları sağladılar.(Olga Daşcinscaia)

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi