2 Aralık 2021 Perşembe

Fransız Rahip, Göçmenlere Kötü Muameleye Karşı Açlık Grevine Girdi

Fransa’nın Manş Denizi’ne kıyı şehri Calais’de bir rahip ve iki aktivist kış yaklaşırken bölgedeki göçmen kampların dağıtılmaması için açlık grevine başladı.

Protestocular ayrıca göçmenlere karşı muameleler konusunda devletle diyalog kapısı açılmasını istiyor.

Göçmenlere karşı davranışlarda açık bir sertleşme olduğunu belirten Pas-de-Calais Katolik Yardım Vakfı rahibi Philippe Demeestere, bu nedenle Saint-Pierre Kilisesi’nde açlık grevine başladıklarını vurguladı.

72 yaşındaki Cizvit rahip, bölgedeki göçmenlere her gün bir şekilde şiddet uygulandığına, kişisel eşyalarına el konduğuna ve küçük düşürüldüklerine şahit olduklarını belirtti.

İnsan Hakları Gözetleme Örgütü (HRW) geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporunda İngiltere’ye geçme umuduyla bin 500 civarında göçmenin kamp kurduğu Calais’de yetkililerin sistematik olarak sığınmacıları taciz ettiği bilgisi yer almıştı.

Açlık grevine katılan Anais isimli aktivist “devletin radikalleşmesine” karşı “radikal ama şiddet içermeyen” bir eylemde bulunmak istediklerini belirtti. Ludovic isimli diğer aktivist ise amaçlarının baskının arttığı bir ortamda tekrar diyalog kapısını açmak olduğun vurguladı. (euronews)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi