1 Aralık 2023 Cuma

Kaliforniya Kilisesi Saldırganların Hedefi Oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde Katolik kiliselerine yönelik saldırılar devam ederken, Kaliforniya’daki St. Mary Kilisesi, Doğuş Bayramı’ndan bu yana üç kez tahrip edildi.

Peder Scott Herrera, üç olayda da güvenlik kameralarına yakalanan saldırganın aynı kişi olduğuna inandığını söyledi. Peder, saldırıyla bağlantılı bir şüphelinin tutuklandığını belirtti. Ancak zanlının kimliği henüz açıklanmadı.

Peder Herrera, saldırganın ilk olarak 25 Aralık’ta kiliseyi tahrip ettiğini ve Meryem Ana heykeline zarar verdiğini söyledi. Kilisenin güvenlik kameralarında bir kişinin çiçek vazolarını tekmelediği görüldü. Görüntülerden adamın kilise kapısını kırarak içeri girdiği anlaşıldı.

Peder, aynı kişinin 9 ve 10 Ocak tarihlerinde kiliseye tekrar gelerek çevreye zarar verdiğini söyledi. 9 Ocak saldırısında adam iki kişiyle birlikte kiliseye geldi. Saldırganın elindeki şişeyi Meryem Ana heykeline fırlattığı görüldü.

10 Ocak’ta ise saldırgan elindeki nesneyi atarak kilise kapısının camını kırdı. Peder, vandalın 20 bin dolardan fazla hasara neden olduğunu söyledi. Yeni kameraların alınması ve güvenliğin artırılması için en az 20bin dolara daha ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Saldırının nefret suçu nedeniyle gerçekleştiğini söyleyen peder Herrera, ‘‘Tanrı bağışlar, saldırganı biz de bağışlıyoruz’’ dedi.

Saldırıya tanık olan cemaat üyesi Ana Cristina Bolanos, adamın vazoları tekmelediğini ve Meryem Ana heykelini parçaladığını söyledi. Bolanos, ‘‘O an ne yapacağımı bilemedim. Dürüst olmak gerekirse ağlamak istedim. Endişelerim devam ediyor. Ancak kiliseye Tanrı’nın gücüyle gelmeye devam ediyorum’’ dedi. (CNA)

Eskişehir Protestan Kilisesi’ne Zorla Girmeye Çalıştılar

Eskişehir'de bulunan Protestan Kilisesi'ne zorla girmeye çalışan alkollü 2 şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1 ayda iki kez...

Yardımcı Episkopos Monsenyör Ilgıt İlk Ayinini Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz Cumartesi günü Episkoposluk Kutsaması görkemli bir törenle gerçekleştirilen Anadolu Havarisel Vekili Yardımcı Episkopos Monsenyör Antuan Ilgıt,...

Noel Ağacı Aziz Petrus Meydanı’nda

Vatikan Aziz Petrus Meydanı’na 28 metre boyundaki ladin, İtalya'nın Piedmont bölgesindeki Macra bölgesinden geliyor. Bu yılki ağacın...

Hristiyan Mültecilere Temiz İçme Suyu Sağlandı

Çad'daki bir kampta yaşayan dört yüz Kamerunlu Hristiyan mülteciye Barnabas tarafından temiz içme suyu sağlandı. Kuyulardan su...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi